Menu:

 • Nářezové centrum

  Řezání provádíme na stroji značky HOMAG. Optimalizaci, umístění dílců do plochy s ohledem na úsporu materiálu a času, zajišťuje nejnovější program CUT Rite V10.

  Zjistit více

 • Kuchyňské linky na zakázku

  Zakázková výroba kuchyní je součástí našich služeb.

  Zjistit více

 • POSTELE

  Vyrábíme postele převážně z masivního dřeva, nebo z lamina. Manželské postele, jednolůžkové i dětské postele. Lze vyrobit i jakékoli jiné řešení, například patrové postele.

  Zjistit více

 • EXPOZICE A STÁNKY

  Vaši stavbu expozic a stánků pro výstavy a veletrhy zrealizujeme dle vašich požadavků nejen u nás, ale i v zahraničí. Máme bohaté zkušenosti v tomto oboru.

  Zjistit více

Prodej ThermoWood®

ThermoWood® je tepelně upravené dřevo z finské borovice.

 • Prodáváme produkty ThermoWood® od finské firmy Oy Lunawood Ltd, která sídlí ve městě Iisalmi. 
 • Tepelná úprava dřeva pozitivně mění jeho vnitřní strukturu a fyzikální vlastnosti. 
 • Tepelná vodivost je snížena o 20 - 25%
 • Nízká rovnovážná vlhkost okolo 5 - 7%
 • Absorbce vlhkosti je snížena o 30 - 50%
 • Dřevo se méně kroutí a je snížen průhyb až o 90%

 

 • Tepelná úprava pozitivně mění vnitřní strukturu a fyzikální vlastnosti dřeva ThermoWood® 
 • Tepelně modifikované dřevo ThermoWood® je nový druh materiálu s inovovanou vnitřní strukturou dřeva dosaženou tepelnou a vlhkostní úpravou. Tepelné zpracování dřeva ThermoWood® funguje pouze za pomoci tepla a vodní páry a celý výrobní proces je naprosto ekologický. Tepelná úprava pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti. ThermoWood® se vyrábí patentovaným způsobem v ochranné atmosféře páry ve speciálních šestikomorových sušících tunelech při teplotním rozmezí 160 – 215°C. 
 • Snížení rovnovážné vlhkosti, absorpce vlhkosti a perfektní rozměrová stálost 
 • Během tepelné úpravy je buněčná struktura dřeva ThermoWood® změněna tak, že tepelně upravené dřevo vykazuje mnohem lepší rozměrovou stabilitu než tepelně neupravené totožné dřevo ve stejných klimatických podmínkách. Tento jev je způsoben hlavně tím, že je u dřeva tepelnou úpravou snížena schopnost absorpce vlhkosti až o 50 %. Výsledkem tepelného procesu je rovnovážná vlhkost 5 – 7 %, přestože se nachází v prostředí s výrazně vyšší vlhkostí. Nedochází tedy u něj k bobtnání a následnému sesychání, které způsobuje u neupraveného dřeva jeho rychlou destrukci vlivem rozvláknění a rozpojení jeho vnitřní struktury. Materiál ThermoWood® je tedy rozměrově a tvarově stabilní v podmínkách běžné proměnlivé vlhkosti s dobrou redukcí všech vnitřních napětí a trvalých i dočasných rozměrových a tvarových změn. Těmito změnami je myšleno následné praskání nebo tvarové zakřivení, zkroucení nebo prohnutí. Dle výsledků studie University of Technology v Helsinkách (tato studie je součástí certifikátu BRE) je prohnutí u materiálu ThermoWood® sníženo až o 90 % oproti totožnému tepelně neošetřenému materiálu. Tato studie byla jedním z podkladů pro vydání britského certifikátu BRE, ve kterém je stanoveno, že materiál ThermoWood® je schopen minimální životnosti 30 let. 
 • Absence nežádoucích látek a zvýšená biologická odolnost 
 • Při tepelném procesu dochází k odstranění (vytěsnění) veškeré pryskyřice, vyluhovatelných biologických látek a hlavně k rozkladu celulózy, ligninu a hemicelulózy (řetězců cukrů). Vzhledem k absenci těchto složek je ThermoWood® někdy nazýván jako „mrtvé“ dřevo. U tepelně upraveného dřeva ThermoWood® také díky této skutečnosti dochází ke zlepšení tepelně izolačních vlastností dřeva a také ke snížení tepelné vodivosti dřeva, a to o zhruba 20 – 25 %. Na slunci proto tepelně upravené dřevo nepálí do nohou a může být použito na sedací plochy v saunách a parních lázních. Materiál ThermoWood® patří do 2. třídy biologické odolnosti (certifikace KOMO), což představuje velice vysokou odolnost vůči hnilobě. Díky naprosté absenci výživných látek je schopen ThermoWood® odolávat veškerým dřevokazným škůdcům a houbám. V důsledku všech těchto změn je možné jeho bezproblé- mové použití jak v exteriéru, tak v interiéru a v provozech s vysokou teplotou a extrémní vlhkostí. 
 • Atraktivní vzhled tepelně upraveného dřeva ThermoWood® 
 • Podle délky a intenzity tepelného ošetření dochází u dřeva ThermoWood® ke změnám jeho barvy. Tepelně modifikované dřevo ThermoWood® získává až tmavě hnědý karamelový odstín, a to v celém svém průřezu. S odstupem životnosti povrch materiálu ThermoWood® zešedne (získá patinu) a začne drobně praskat. Tomuto přirozenému procesu stárnutí dřeva zabráníte pouze tím, že omezíte působení UV záření a povětrnostních vlivů. Pokud chcete udržet jeho líbivý karamelový vzhled, opatřete výrobky z materiálu ThermoWood® námi doporučenou povrchovou úpravou (ošetřující prostředky OWATROL). Zvláštní pozornost je potřeba věnovat koncovým plochám (čelům). 
 • Aplikace materiálu ThermoWood® bez povrchové úpravy 
 • Pokud se materiál ThermoWood® neošetřuje, nesníží to nikterak zásadně jeho životnost, avšak není možné garantovat veškeré deklarované vlastnosti materiálu, vznikání větších než vlásečnicových trhlin a také jeho nestejnoměrné barevné změny. V případě, že přijmete tyto přirozené vlastnosti materiálu ThermoWood®, nemusíte jej ošetřovat žádnými ochrannými prostředky. Jeho minimální 30tiletá životnost při použití v exteriéru se tak nijak zásadně nesníží a jedná se pouze o změnu mikroskopické povrchové vrstvy, způsobenou působením UV záření a povětrnostních vlivů. Díky tepelné úpravě v celém průřezu dřeva navíc můžete atraktivní vzhled obnovit za pomoci námi dodávaných a vyzkoušených odstraňovačů dřevní šedi (prostředek OWATROL – NET-TROL) neomezeně často. Více se o barevných změnách materiálu ThermoWood® dočtete dále v tomto katalogu na straně věnované této problematice. 
 • Vysoká životnost tepelně upraveného dřeva ThermoWood® 
 • Díky změně svých fyzikálních vlastností a vnitřní struktury je materiál ThermoWood® schopen minimálně 30tileté životnosti bez nutnosti povrchové údržby, což je doloženo certifikátem KOMO nizozemské společnosti SKH a britským certifikátem BRE. 
 • Univerzální použití materiálu ThermoWood® 
 • Tepelně upravené dřevo ThermoWood® je určeno k veškerému použití jak v exteriéru, tak i v extrémně vlhkém interiérovém prostředí. Profily ThermoWood® se běžně používají na exteriérové obklady a opláštění stěn budov, terasové a bazénové rošty, materiál pro výrobu zahradního nábytku a dále na veškeré exteriérové konstrukce. V interiérech se profily ThermoWood® využívají jako obklady vnitřních stěn a stropů saun, na výrobu saunového nábytku, vybavení a zázemí wellness center, parních lázní a také vnitřních bazénů.


KONTAKTUJTE NÁS

form.jpg

Provozovna Čebín
ico-point.png   664 23 Čebín 569 - Horní areál ZD
ico-phone.png   +420 601 366 686
Sídlo kanceláře
ico-point.png   664 23 Čebín 569 - Horní areál ZD
ico-phone.png   +420 602 710 942